Spievam, spievaš, spievame 2019

Spievam, spievaš, spievame 2019

Dňa 21. septembra 2019 sa v kultúrnom dome vo Voznici konal festival hudobného folklóru dospelých spevákov ľudových piesní, speváckych skupín, hráčov na ľudové hudobné nástroje.

Tento rok sa konal v poradí 19. ročník tohto podujatia pod názvom 

Spievam, spievaš, spievame 

v spolupráci s Pohronským osvetovým strediskom Žiar nad Hronom.


Na festivale  súťažilo 13 speváckych skupín, 6 sólistov a 1 hráč na hudobné nástroje. Porota ocenila účinkujúcich v striebornom a zlatom pásme a vybrala v jednotlivých kategóriách v zlatom pásme postupujúcich účinkujúcich s návrhom na krajskú súťažnú prehliadku.

Spestretním programu boli pozvaní hostia FS Háj Nová Baňa a DFS Brežanček Brehy, ktorí vystúpili po skončení súťažnej prehliadky.

Do finále postúpili aj naše domáce spevácke skupiny: Richňavská seniorka, Spevácka skupina DOLINKA - ženy  a Spevácka skupina DOLINKA - muži,  pričom všetky skupiny sa umiestnili v zlatom pásme. Zo sólového zastúpenia postúpil do finále Peter Kršiak ml.

Cenu starostu získal za sólový spev účinkujúci z Voznice  - Peter Kršiak ml. 


Festival sa konal s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja. Podujatie ďalej podporili: Obecný úrad Voznica, starosta obce Voznica Kamil Blaho, Región GRON, AGROJÁN s. r. o., POHOSTINSTVO Peter Kršiak, DREVAN - Ján Antošík, AQUAKOR s. r. o. Žarnovica, BROART - Peter Brodziansky, ŠOPA s. r. o. Žarnovica, Snack Bar Papuča Žarnovica.


Všetkým účinkujúcim, organizátorom, porote, sponzorom a divákom ďakujeme za podporu a ochotu podieľať sa na zachovávaní ľudovej tvorby a piesní.


Virtuálna prehliadka

Poprechádzajte sa po našej obci prostredníctvom virtuálnej prehliadky.

spustiť virtuálnu prehliadku