70. výročie Voznického futbalu

70. výročie Voznického futbalu

Najobľúbenejším a najpopulárnejším športom je už odjakživa futbal. Nebolo tomu inak ani v našej obci Voznica. História organizovaného futbalu vo Voznici siaha až do r. 1949.

Dňa 22. júna 2019  Obec Voznica a ŠK Voznica spoločne oslávili 70. výročie Voznického futbalu.

 Počasie neprialo, avšak nezabránilo stretnutiu súčasných a bývalých členov – hráčov klubu a hostí.  


Zúčastnil sa aj jediný ešte žijúci hráč p. Emil Mihálik 94-ročný z prvého futbalového zápasu odohraného
24. apríla 1949 v Dobrej Nive na poste brankára, ktorému bola venovaná pamätná plaketa pri tejto príležitosti.


Po príhovoroch, uvedení nového loga Športového klubu a poďakovaní aktívnym členom na futbalové ihrisko nastúpili nedočkavé mužstvá futbalistov, ktoré aj v nepriaznivom počasí odohrali kvalitné zápasy.


Všetci návštevníci si mohli vychutnať guláš a zabíjačkové špeciality. V podvečer sa vyhlásili výhercovia tomboly , ktorej hlavnými cenami boli: Futbalový dres Dinamo Bukurešť podpísaný od A. Nemca hráča Cyprus, FC PAFOS, futbalové kopačky podpísané od M. Bakoša hráča VIKTORIA PLZEŇ, futbalové kopačky PUMA venované od Milana Škriniara hráča INTER MILAN, ako aj ďalšie hodnotné ceny.

Hostia  a všetky vekové kategórie futbalistov strávili v dobrej nálade sobotňajšie popoludnie a zanechali odkaz aby Voznický futbal žil aj ďalších 70 rokov.

Organizátori ďakujú všetkým účastníkom ako aj všetkým,

ktorí akokoľvek podporili toto významné podujatie.

Pivovar Steiger Vyhne, AGROJÁN s. r. o., PZ Drastvica, PZ Šarvíz, VIA SERVIS s. r. o., Pohostinstvo Peter Kršiak,  DREVAN Ján Antošík, Kalčok Vladimír, Blaho Kamil, Poslanci OZ Voznica, Obecný úrad Voznica, Daniel Radomír, Broart s. r. o. Peter Brodziansky, Nemec Adam, Bakoš Marek, Škriniar Milan, Šulva Ján, ŠK Voznica, Ing. Repiský Peter, Čajovňa Za Rohom, Pajerský Tibor. 

Virtuálna prehliadka

Poprechádzajte sa po našej obci prostredníctvom virtuálnej prehliadky.

spustiť virtuálnu prehliadku